Witaj na stronie internetowej Drużyny Słowian Kruczy Gród!

 

     Jesteśmy grupą rekonstrukcyjną z Wolina. Staramy się pokazać, jak mogło wyglądać życie, zwyczaje i rzemiosło we wczesnym średniowieczu na terenach Polski. Skupiamy się na okresie IX-XI wieku, kiedy te tereny zamieszkiwali Słowianie Zachodni.

       Drużyna działa od 2012 roku. Nasi członkowie w dużej mierze pochodzą z Wolina, ale też z innych miejscowości w okolicy i z pd. Polski.. Spotkania grupy odbywają się w Skansenie Słowian i Wikingów w Wolinie.

       Naszym głównym celem jest jak najdokładniejsza rekonstrukcja życia Słowian, z naciskiem na wiedzę historyczną oraz znaleziska archeologiczne, w połączeniu z wyjazdami na pokazy i imprezy odtwórcze oraz dobrą zabawą. Współpracujemy ze szkołami i domami kultury, realizując pokazy i żywe lekcje historii dla dzieci i młodzieży. Bierzemy udział w pokazach podczas imprez firmowych. Skupiamy się jednak, przede wszystkim na działaniu w Wolińskim skansenie, gdzie mamy możliwość uczestniczyć, w nawiązujących do średniowiecznych, zwyczajach i obrzędach. Umożliwiamy pasjonatom tego tematu poszerzenie swojej wiedzy o średniowieczu, zdobycie nowych umiejętności dzięki odtwarzanym przez nas rzemiosłom, naukę walki mieczem i toporem, oraz naukę strzelania z łuku.

Jeśli chcesz przenieść się do średniowiecza i poznać świat Słowian, zapraszamy do nas.